Materiály

GELANOTS je revoluční produkt japonské firmy Toyota Tsusho.
Jde o unikátní nepromokavou a prodyšnou membránu, která se od klasické mikroporézní membrány liší zcela zásadně - je neporézní a přesto má vynikající paropropustnost. Její výjimečnost je ukryta v molekulární struktuře speciálního polyuretanu. Mezi jeho molekulami jsou poměrně velké mezery a síly, působící mezi molekulou PUR a vody jsou pro funkci paropropustnosti optimální.
Pokud pod oděvem narůstá kondenzace páry a molekula odpařeného potu se dostane do blízkosti membrány GELANOTS, je vtažena mezi molekuly PUR a stává se dočasně jejich součástí tj. membrána je hydrofilní. Díky vyšším parciálním tlakům nasycené páry a vyšší teplotě uvnitř oděvu je vodní pára plynule protlačována na vnější stranu membrány. U klasických mikroporézních materiálů při větším množství odpařené páry se začne tato srážet na vnitřní straně membrány a jejich paropropustnost končí. Hydrofilní funkce GELANOTSu však dokáže i nyní vtahovat molekuly zkondenzované vody do své struktury a vylučovat je na vnější straně oděvu. Na rozdíl od nejrůznějších zátěrů je námi používaná membrána GELANOTS vyrobena samostatně a při poslední výrobní operaci (laminaci) spojena s vrchním materiálem. Díky tomu je pružná a snese dlouhodobější namáhání.
Materiály s membránou GELANOTS jsou lehké, dobře udržují tělesnou teplotu a komfort uvnitř oděvu. Aktivní sportovci proto o ní tvrdí, že je to druhá lidská kůže.

U všech modelů bund a kalhot používáme značkové YKK zipy, které jsou ve světě uznávané pro svou spolehlivost a bezchybnou funkci.

GELANOTS PRO 3L

30 000 mm H2O // 50 000g/m2 x 24 hod

Výrobce Tomen Corporation zvyšuje parametry materiálu i směrem k prodyšnosti. Gelanots PRO 3L je membrána pro aerobní zátěž!

Membrána Gelanots Pro 3L výborně transportuje i velké množství vlhkosti na povrch oděvu. Zůstává vysoká odolnost vůči průniku vody, pružnost. Trilaminát, to jsou tři vrstvy v jednom: Nylon, Gelanots PRO 3L, vrstva chránící membránu.
Celková nižší gramáž materiálu je plusem pro úsporné balení do bagáže.
Materiál splňuje přísné normy skutečně čisté výroby a nezávadnosti pro zdraví lidí. Certifikát:  bluesign® PRODUKT

GELANOTS XP 3L

30 000 mm H2O // 20 000g/m2 x 24 hod

Třívrstvý laminovaný materiál, vrchní vrstva z Nylonu stejné gramáže jako u Gelanotsu XP, zespodu nalaminovaná podšívka světle šedé barvy. Hodnoty nepromokavosti jsou ještě lepší než u Gelanotsu XP, prodyšnost zůstala zachovaná. V kombinaci s třívrstvým Gelanotsem XP používáme i díly z pružného třívrstvého Gelanotsu XP, který umožní v exponovaných místech oblečení volnější pohyb.
Materiál splňuje přísné normy skutečně čisté výroby a nezávadnosti pro zdraví lidí. Certifikát:  bluesign® PRODUKT

GELANOTS XP

20 000 mm H2O // 20 000g/m2 x 24 hod

Nová vylepšená membrána Gelanots s vynikajícími parametry nepromokavosti a prodyšnosti. Díky razantnímu vývoji vlastností pojiva (lepidla), kterým se membrána laminuje k vrchní látce, bylo dosaženo výše uvedených garantovaných hodnot. U pojiva Gelanotsu XP se snížil odpor proti průchodu páry. Díky tomu je možné vyrobit membránu silnější, tím zvýšit hodnotu nepromokavosti a prodyšnosti.
Materiál splňuje přísné normy skutečně čisté výroby a nezávadnosti pro zdraví lidí. Certifikát:  bluesign® PRODUKT

BAMBUSOVÁ VISKOZA „BAMBUS"

Složení materiálu: 96% Bambusová viskóza, 4% Lycra

Bambus je vitální rostlina, jenž nevyžaduje žádné chemické podpůrné prostředky k růstu. Ke zpracování bambusu je použito patentovaného procesu a výsledná tkanina splňuje přísné směrnice Öko-tex o bezpečnosti textilu. Látka obsažená ve vláknu zvaná ,,bamboo kun,, zajišťuje částečné blokování a množení bakterií v materiálu.
Oblečení je proto příjemné k nošení jako spodní prádlo a pro sport. Bambusová viskóza dobře odvádí pot od těla, má dobré termoregulační schopnosti. V létě snižuje teplotu těla až o 3 °C, v zimě hřeje.  Své dobré vlastnosti si uchovává i po mnohém praní. Pro dlouhou životnost výrobků z bambusu se doporučuje prát maximálně do 40 °C, nežehlit, nebělit, nesušit v bubnové sušičce, chemicky nečistit.

MERINO VLNA

Složení materiálu: 100% fine Merino Wool 

Vlna je vlákno, jenž je pokryto miniaturními šupinkami. Tento strukturovaný proteinový povrch snadněji pojímá vzniklou vlhkost těla a zároveň urychluje odpařování. Proto je vlna vhodná  k dlouhodobému nošení bez údržby. Na povrchu vlákna se samoregulací netvoří mikroby a materiál je tak dlouho svěží, bez zápachu.
Zpracováním tohoto geniálního vlákna bylo docíleno výborné izolace u prádla a příjemného pocitu při nošení. Pro dlouhou životnost materiálu: vlnu nepereme po každém použití, postačí vyvětrat, pereme na jemný program, ruční praní, prací přípravky pro vlnu, teplota vody 30°C - 40°C, bez aviváže.

100% POLYPROPYLEN

Složení materiálu: 100% POP + Ag ionty

Úplet z polypropylénové příze je odolný proti oděru, barevně stálý a nezpůsobuje alergické reakce. Vlákno úpletu je ošetřeno permanentní antibakteriální příměsí na bázi iontů stříbra Ag. Částice Ag  blokují  bakterie v látce a při nošení, sportu zůstává dlouhodobý pocit svěžesti a čistoty. Materiál je rychloschnoucí, termoizolační (v létě chladí a v zimě hřeje) dobře odvádí pot do další vrstvy.
Výrobky z polypropylenu pereme ve vlažné vodě max 30°C. Postačí třetina obvyklé dávky pracího prostředku, nejlépe speciální
pro funkční oblečení. Nežehlíme.


 

MenuX