O nás

Když milujete hory
 
Hory má zakladatel společnosti Mill, Pavel Mlýnek, v krvi. Vysokohorská turistika, lezení, snowboarding nebo paragliding - to vše jsou lásky jeho života, které ho nakonec přivedly k šití kvalitního a především funkčního outdoorového oblečení.
 
Ale popořádku. Psal se rok 1992 a čerstvě vystudovaný pedagog Pavel Mlýnek věděl, že svůj život rozhodně nevidí sešněrovaný někde za katedrou, ale volný a nabitý adrenalinem na horském štítě nebo svahu. V té době ovšem horolezci naráželi na nepříjemnou překážku v podobě akutního nedostatku kvalitních úvazků, s čímž se Pavel Mlýnek pustil do boje. Prodal paraglidingový padák, aby mohl koupit šicí stroj, založit živnost a vyplnil tak díru na trhu se svými horolezeckými sedáky.
 
Tuhé zimy, které horolezectví logicky nepřejí, se pak věnoval prknu. Snowboarding byl u nás teprve v plenkách, nepochopen a odsuzován. Snowboardisté, považováni za rebely, byli běžně vykazováni ze sjezdovek a jakákoliv výbava pro ně byla krajně nedostatkovým zbožím. I zde se Pavel Mlýnek rozhodl zacelit tržní mezeru, a tak jako teprve druhý v republice otevřel prodejnu s vybavením a nedlouho poté také oblečením pro tento u nás začínající zimní sport. Výrobu sedáků pro nedostatek času pověsil na hřebík a začal se plně věnovat šití specifického outdoorového oblečení. Také v tomto odvětví bezezbytku zúročil zkušenosti z horolezectví, protože u všech extrémních sportů platí, že na prvním místě je vždy osobní bezpečnost.


Protože jde-li o outdoorové oblečení, pak kapsy, zipy nebo gumičky nepodléhají jen módním trendům, ale musí být za všech okolností stoprocentně funkční. Stejně tak materiály, z nichž je outdoorová výbava ušita, se nesmí podcenit. Pilíře nynějších kolekcí Pavla Mlýnka tvoří jak hypoalergenní materiály, tak především revoluční Gelanots. Tato bezporézní paropropustná dvouvrstvá membrána japonské firmy Toyota Tsucho splňuje i ty nejvyšší nároky. V extrémních podmínkách je totiž potřeba moci se naprosto spolehnout na své oblečení a to doslova jako na druhou kůži. A toho se značka Mill drží po celou dobu své pětadvacetileté existence.

 

MenuX