Materiály

GELANOTS je revoluční produkt japonské firmy Toyota Tsusho.
Jde o unikátní nepromokavou a prodyšnou membránu, která se od klasické mikroporézní membrány liší zcela zásadně - je neporézní a přesto má vynikající paropropustnost. Její výjimečnost je ukryta v molekulární struktuře speciálního polyuretanu. Mezi jeho molekulami jsou poměrně velké mezery a síly, působící mezi molekulou PUR a vody jsou pro funkci paropropustnosti optimální.
Pokud pod oděvem narůstá kondenzace páry a molekula odpařeného potu se dostane do blízkosti membrány GELANOTS, je vtažena mezi molekuly PUR a stává se dočasně jejich součástí tj. membrána je hydrofilní. Díky vyšším parciálním tlakům nasycené páry a vyšší teplotě uvnitř oděvu je vodní pára plynule protlačována na vnější stranu membrány. U klasických mikroporézních materiálů při větším množství odpařené páry se začne tato srážet na vnitřní straně membrány a jejich paropropustnost končí. Hydrofilní funkce GELANOTSu však dokáže i nyní vtahovat molekuly zkondenzované vody do své struktury a vylučovat je na vnější straně oděvu. Na rozdíl od nejrůznějších zátěrů je námi používaná membrána GELANOTS vyrobena samostatně a při poslední výrobní operaci (laminaci) spojena s vrchním materiálem. Díky tomu je pružná a snese dlouhodobější namáhání.
Materiály s membránou GELANOTS jsou lehké, dobře udržují tělesnou teplotu a komfort uvnitř oděvu. Aktivní sportovci proto o ní tvrdí, že je to druhá lidská kůže.

U všech modelů bund a kalhot používáme značkové YKK zipy, které jsou ve světě uznávané pro svou spolehlivost a bezchybnou funkci.

GELANOTS PRO 3L

30 000 mm H2O // 50 000g/m2 x 24 hod

Výrobce Tomen Corporation zvyšuje parametry materiálu i směrem k prodyšnosti. Gelanots PRO 3L je membrána pro aerobní zátěž.

Membrána Gelanots Pro 3L výborně transportuje i velké množství vlhkosti na povrch oděvu. Zůstává vysoká odolnost vůči průniku vody, pružnost. Trilaminát, to jsou tři vrstvy v jednom: Nylon, Gelanots PRO 3L, vrstva chránící membránu.
Celková nižší gramáž materiálu je plusem pro úsporné balení do bagáže.

GELANOTS XP 3L

30 000 mm H2O // 20 000g/m2 x 24 hod

Třívrstvý laminovaný materiál, vrchní vrstva z Nylonu stejné gramáže jako u Gelanotsu XP, zespodu nalaminovaná podšívka světle šedé barvy. Hodnoty nepromokavosti jsou ještě lepší než u Gelanotsu XP, prodyšnost zůstala zachovaná. V kombinaci s třívrstvým Gelanotsem XP používáme i díly z pružného třívrstvého Gelanotsu XP, který umožní v exponovaných místech oblečení volnější pohyb.

GELANOTS XP

20 000 mm H2O // 20 000g/m2 x 24 hod

Nová vylepšená membrána Gelanots s vynikajícími parametry nepromokavosti a prodyšnosti. Díky razantnímu vývoji vlastností pojiva (lepidla), kterým se membrána laminuje k vrchní látce, bylo dosaženo výše uvedených garantovaných hodnot. U pojiva Gelanotsu XP se snížil odpor proti průchodu páry. Díky tomu je možné vyrobit membránu silnější, tím zvýšit hodnotu nepromokavosti a prodyšnosti.

MenuX